A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області"

Безпека життєдіяльності здобувачів освіти

Готуємося до літніх канікул

Щодо профілактичних заходів

Безпечні літні канікули. Питання безпеки, які потрібно висвітлити вчителям та батькам, перед початком канікул. Інструктаж з техніки безпеки – це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.

Перебуваючи на літніх канікулах, діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

Готуємося до літніх канікул про правила дорожнього руху;

Готуємося до літніх канікул про правила пожежної безпеки;

Готуємося до літніх канікул про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

Готуємося до літніх канікул про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

Готуємося до літніх канікул про шкідливість тривалого перебування на сонці;

Готуємося до літніх канікул про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

Готуємося до літніх канікул про правила поведінки в громадських місцях;

Готуємося до літніх канікул про обережність на залізниці;

Готуємося до літніх канікул про дотримування правил безпечної поведінки під час грози.

Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Готуємося до літніх канікул розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;

Готуємося до літніх канікул вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;

Готуємося до літніх канікул брати в руки отрутохімікати;

Готуємося до літніх канікул гратися гострими і небезпечними предметами;

Готуємося до літніх канікул проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередачи;

Готуємося до літніх канікул користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);

Готуємося до літніх канікул забороняється їздити на велосипедах, дітям віком до 14 років на автомобільних дорогах.

Дотримання учнями елементарних вимог безпеки життєдіяльності під час канікул принесе тільки радість і задоволення від літнього відпочинку.

Напередодні літніх канікул в умовах воєнного стану в Україні як педагогам так і батькам слід зосередити увагу на профілактиці шкідливих звичок та протиправної поведінки дітей та молоді.

В Україні спостерігаються високі темпи зростання наркоманії. Через наркотики щороку помирає близько тисячі українців. З цією проблемою зіштовхуються в усьому світі, і Україна – не виключення.

Яким чином можна вберегти дитину від шкідливих звичок?

Готуємося до літніх канікул

Готуємося до літніх канікул Спілкування. Відсутність спілкування з батьками змушує дитину звертатися до інших людей, що могли б з нею поговорити. Але хто вони і що порадять дитині?

Готуємося до літніх канікул Увага. Вміння слухати означає:  бути уважним до дитини, вислухувати її точку зору, приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з нею. Важливо знати, чим саме займається ваша дитина. Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що вона вам розповідає. 

Готуємося до літніх канікул Здатність поставити себе на місце дитини. Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто й ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви розумієте, наскільки йому складно. Домовтеся, що вона може звернутися до вас у будь-який момент, коли це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина почувала, що вам завжди цікаво, що з нею відбувається.

Готуємося до літніх канікулОрганізація дозвілля. Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне дозвілля або вашу спільну діяльність. Для дитини важливо мати інтереси, які будуть найбільш дієвим засобом захисту від тютюну, алкоголю і наркотиків.

Готуємося до літніх канікул Знання кола спілкування. Дуже часто дитина вперше пробує палити, вживати алкоголь, наркотики в колі друзів. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов’язків, до школи і так далі.

Готуємося до літніх канікул Пам’ятайте, що ваша дитина унікальна. Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Коли дитина відчуває, що досягає чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж мати шкідливі звички.

Готуємося до літніх канікул Любов. Без батьківської любові підліток не зможе знайти почуття довіри, власної гідності і впевненості.

Готуємося до літніх канікул Батьківський приклад.  Велике значення має характер атмосфери, яка складається вдома, – наявність або відсутність емоційної близькості і довіри між дітьми і батьками в родині. Через відсутність часу у батьків на дитину, вона приречена на роль «вихованця вулиці». Наші погані і хороші звички «родом з дитинства», і те, яких буде більше, багато в чому залежить від сім’ї.

Що робити, якщо у дитини вже є шкідливі звички?

Готуємося до літніх канікул Розберіться в ситуації. Не панікуйте. Вирішіть для себе, чи зможете ви впоратися з ситуацією або вам потрібно звернутися до фахівця.

Готуємося до літніх канікул Зберігайте довіру. Не підвищуйте голос, не погрожуйте – це швидше за все відштовхне дитину, змусить її замкнутися.

Готуємося до літніх канікул Надавайте підтримку. «Мені не подобається те, що ти робиш, але я все ж люблю тебе і хочу допомогти» – ось основна думка, яку ви повинні донести до дитини.

Готуємося до літніх канікул Подумайте про своє власне ставлення до сумнівних речей (паління, алкоголь тощо). Адже ви є прикладом поведінки для дитини.

Готуємося до літніх канікул Зверніться за допомогою до фахівців: психолога, психотерапевта, лікаря нарколога з дитиною, якщо вона зізналася у вживанні шкідливих речовин, або самі, якщо дитина заперечує цей факт.

Готуємося до літніх канікул Будьте пильні! Покажіть приклад здоров’я, сили, впевненості і доброти.

В умовах воєнного стану в Україні вживання психоактивних речовин та протиправна поведінка серед дітей чинять серйозну небезпеку для подальшого розвитку нашого суспільства, тому профілактика цього явища належить до найбільш пріоритетних соціально-педагогічних проблем. Актуальним на сьогодні є проведення  превентивних заходів з учнівськими колективами та заходів з популяризації серед дітей переваг здорового способу життя.

Мета профілактики вживання психоактивних речовин – це здоровий і безпечний розвиток дітей і молоді для реалізації їх талантів і потенціалу, їх участі в житті своєї спільноти і суспільства. Ефективна профілактика в значній мірі сприяє позитивній взаємодії дітей, молоді та дорослих зі своїми сім’ями та суспільством.

Заклади освіти у тісній взаємодії з сім’єю і найближчим оточенням школяра вирішують двоєдине завдання: збереження і зміцнення здоров’я та виховання гармонійно розвиненої, освіченої, творчої, соціально активної та відповідальної особистості.

Докладніше про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні педагоги та батьки можуть ознайомитися у додатку до листа Міністерства освіти і науки України.

Матеріал взято із сайту ДОН ОМР

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора