A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області"

Історія ліцею

За свідченнями «Історії міст і сіл України» перший навчальний заклад в нашому селищі було відкрито  в 1912 році. Ця інформація була підтверджена старожителькою Близнюків Г. М. Коробкіною: «Батьки кількох сімей в складчину наймали якусь хатину, платили вчительці, яка їздила сюди з Лозової і вчила нас грамоти. Це була Інна Іванівна Безугла. Такі школи ми називали найомними. Це був десь 1912 рік». Отже це була початкова школа, в якій здебільшого навчалися діти заможної частини населення. Проте з початку заснування кількість учнів в ній стрімко збільшувалась: якщо в 1912 році дітей було лише 18, то у 1913 за парти сіло вже 30 учнів.

Пізніше в 1920-1925 роках в Близнюках  у колишньому панському будинку, який належав панам Дяченкам, офіційно відкрилась початкова школа.

У 1935 році на базі цієї початкової школи була створена вже десятирічна середня школа. Дирктором було призначено Кришталя М. Г.

До початку Другої Світової війни  Близнюківська школа встигла здійснити три випуски десятикласників.

Після закінчення окупації школа відновила свою діяльність. Перші уроки проходили в напівзруйнованому приміщенні колишнього відділу народної освіти.

У повоєнний час директори з різних причин  часто змінювались. Збереглися книги наказів лише з 1947 року. Так, у 1947 році директором школи став Прокопенко Н. І., у 1948 році директором було призначено Пряніцького С. Є., який приклав величезних зусиль до відновлення приміщення школи збудованої у 1935 році, яку окупанти перетворили на конюшню, а відступаючи спалили. Саме завдяки підтримці учительського колективу та батьків у 1951 році діти сіли за парти у відновленому приміщенні.

У 1953 році директором став Нечитайленко А. С., а у 1956 році – Ільченко Й. К. В зв’язку зі  здійсненням законів про восьмирічне, а потім і  одинадцятирічне навчання, контингент учнів зріс до 1000 чоловік. Навчання велося  у дві зміни у трьох приміщеннях.

У зв’язку з нестачею місць для учнів у 1963 році школі було передане ще одне приміщення. Кількість учнів на цей момент сягала приблизно півтори тисячі. Наявна була і надзвичайна матеріальна база. Школа мала два трактори, дві автомашини ЗУС-5, різний с/г реманент.

На початку 60-х починає працювати гурток «Юний технік», керівником якого був до 2022 року Остополець Борис Іванович. За час його керування, це понад 60 років, виготовлено сотні діючих моделей, які посідали перші місця на обласних та всеукраїнських конкурсах.

22 вересня 1969 рік – знаменна дата в історії освіти нашого селища. В цей день Близнюківська середня школа святкувала своє новосілля. Це останній на сьогоднішній день переїзд. Перерізати урочисту стрічку на відкритті школи надали право десятикласниці, а нині вчительці зарубіжної літератури Червінській Олені Степанівні.

У 1982 році директором Близнюківської школи став Панасовський Петро Юхимович. На посаду завуча було призначено Грубника Юрія Дмитровича, виховною роботою керувала Харченко Олена Марківна.

З 1996 по 2003 рік посаду директора займали Ухань Н. І., Король Г. С. Іваненко М. М.  

У 2033 році директором закладу став Куряченко В. В. Рішенням Х сесії ХХІV скликання Близнюківської районної ради Харківської області 30 липня 2003 року Близнюківська ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізована в Ліцей селища Близнюки комунальної форми власності. В ліцеї тоді навчалося 788 учнів, 29 класів. В ліцеї було створено «Клуб творчих ініціатив», керівником якого був Шевчун О. В. Клуб об’єднав обдарованих і творчих дітей у чотирьох секціях: літературній, драматичній, образотворчого мистецтва та секції МАН.В цей час відкрились гуртки спортивного та бального танцю.

З 2005 по 2015 рік заклад очолювала Крицька Н. М. В цей період почала активно реалізовуватись державна, обласна та районна програми з комп'ютеризації закладів нового типу, ліцеїв, у сільській місцевості, що значно покращило матеріально-технічну базу: оновлено комп'ютерний клас та встановлено новий, встановлено мультимедійний комплекс.  У 2012 році педагогічний колектив ліцею було занесено до Альманаху кращих навчальних закладів України.

З 2015 року директором освітнього закладу було призначено Іваненко Маргариту Миколаївну.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора