A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області"

День безпечного Інтернету!

Дата: 09.02.2022 14:11
Кількість переглядів: 96

8 лютого 2022 року відзначається 18-й День безпечного Інтернету!

     У другий вівторок лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. Особлива дата з'явилася у календарі з ініціативи Європейської комісії у 2004 році. Загалом День безпечного інтернету відзначають більш ніж у 200 країнах.

    Автори ініціативи про День безпечного Інтернету планували, що нове свято буде гарним приводом для обговорення потенційних загроз від онлайн-ресурсів, соціальних мереж, торгових майданчиків у мережі. У Європі вирішили, що основну роботу потрібно вести у школах. Цього дня у європейських навчальних закладах проводяться лекції, дискусії, вікторини, щоб навчити підлітків розпізнавати фейкову інформацію, правильно реагувати на спроби маніпулювання та аб'юзу.

    Щороку до Дня безпечного Інтернету визначається головна тема події. Попередні роки піднімалися дуже гострі питання захисту неповнолітніх в інтернеті, персональної відповідальності за публікації, потенціал штучного інтелекту у справі очищення інтернету від шкідливого контенту. У 2022 році було вирішено вибрати для свята гасло «Разом за найкращий Інтернет» та поговорити про соціальні мережі.

     За даними ООН, сьогодні інтернетом користується більше половини населення Землі. Не охопленими світовою павутиною живуть приблизно 3,7 млрд людей, у тому числі близько 360 млн представників молоді. Діти становлять близько 30 відсотків користувачів Інтернету, але при цьому тільки в 21 країні світу є закони, що захищають юних користувачів від загроз у мережі.

     Як розповіли у Кіберполіції, дотримання простих рекомендацій допоможе мінімізувати ризики постраждати від дій кібрезлочинців при онлайн-серфінгу:

 створюйте надійні, складні паролі та не встановлюйте однаковий пароль для декількох ресурсів;

 не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями. Найчастіше інфіковані листи надходять поштою;

 не використовуйте фінансовий номер телефону для авторизації у соціальних мережах;

 забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування;

 не пересилайте у месенджерах конфіденційну інформацію та фото документів;

 завантажуйте програми та додатки лише з офіційних джерел;

 надавайте перевагу інтернету від мобільного оператора перед загальнодоступною мережею WI-FI;

 використовуйте антивірусне програмне забезпечення;

 пам’ятайте, що найкращий метод захису інтернет-акаунтів – двофакторна аутентифікація. Вмикайте її всюди, де є така можливість

 

    Зміцнення та захист прав дітей в цифровому середовищі та забезпечення їх безпеки в Інтернеті - це  основа діяльності Відділу з прав дитини Ради Європи. Право на доступ і безпечне використання технологій залишається одним з ключових пріоритетів у майбутній Стратегії Ради Європи з прав дитини (2022-2027). Рада Європи рішуче підтримує боротьбу з сексуальною експлуатацією і сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті через інструменти Конвенції Ради Європи Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція) та двосторонні і регіональні проєкти.

   Інформаційні кампанії та ресурси Ради Європи направлені на різні  цільові групи - дітей, молодь, батьків, вихователів та відповідальних осіб, щоб заохотити всіх людей зробити свій внесок у створення більш безпечного Інтернету.

  

     Отож, Рада Європи пропонує до розповсюдження новітні матеріали та інструменти, які стали доступними українською завдяки  Проєкту Ради Європи “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні”.

  • Буклет "Дізнайся про свої права в цифровому середовищі" для дітей та молоді віком до 18 років - це зручна та дружня до дітей презентація керівних принципів Ради Європи з поваги, захисту та забезпечення прав дитини в цифровому середовищі.
  •    Посібник з інтернет-грамотності призначений для широкої громадськості, включаючи сім’ї, працівників освіти та органів державної влади.
  • Батьки та вихователі можуть знайти корисну інформацію в  керівництві Ради Європи "Батьківство в цифрову епоху" (та шістьох тематичних відеоуроках), де розглядаються п'ять онлайн-ризиків сексуального характеру (сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, а також зображення сексуального характеру, які використовуються заради помсти).
  • Нові матеріали Кіко і Всюдия, в яких повертається улюблений персонаж дітей - друг Кіко, виявились особливо успішними і корисними. Кіко вирушає в нові пригоди, відкриваючи для себе екрани і неправильне використання зображень в онлайн-середовищі.

Проєкт Ради Європи “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні" продовжено до 2023 року. У рамках проєкту планується провести низку заходів щодо підвищення обізнаності про ризики сексуальної експлуатації та насильства над дітьми в Інтернеті, а також просування цифрової грамотності та безпечного використання Інтернету для дітей в Україні, в тому числі.

Приєднуйтесь і розповсюджуйте.

 

Більше освітніх ресурсів про безпеку в інтернеті на сайті Центру кращого інтернету- https://betterinternetcentre.org/?page_id=30

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора